Hotel PALACE
cena od

43 €

Akcie:

* DETI do 18 rokov ubytovanie ZDARMA

* pre dospelých 7=6

* Tatranská karta: cestovanie električkami zdarma, 30% zľava na skipass, zľava do Aquacity, reštaurácií, na lanovky,..

Ubytovanie Starý Smokovec
(okres) , Región / Kraj , Slovensko

Zrekonštruovaný hotel Palace*** priamo v centre Vysokých Tatier, v Smokovci  - iba 3 minúty peši od lanovky na Hrebienok. Ubytovanie pre deti do 18 rokov ZDARMA (mimo sezóny Leto), 7=6. Wellness, bazén, procedúry, wifi zdarma priamo na izbách. Cena ubytovania od 17 € s raňajkami.  

X

Galéria obrázkov

  • relax zóna s bazénom
  • relax zóna s bazénom
  • odpočívareň
  • odpočívareň
  • fitness
  • športové a doplnkové služb
  • športové a doplnkové služb
  • športové a doplnkové služby
  • Kongresové centrum


Detailný popis

Typ zariadenia:
Spa hotel (kúpele)
Adresa:
Nový Smokovec 32, 06201 Starý Smokovec
Recepcia:

nonstop

Dostupnosť:

Vlakom: železničná stanica pre medzinárodné rýchliky (IC) Poprad–Tatry (15 km), odtiaľ tatranskou elektrickou železnicou, autobusom alebo taxi službou do Nového Smokovca

Autobusom: cez Starý Smokovec prechádza veľa autobusoých liniek, ktoré smerujú do Tatranskej Lomnice, Ždiaru alebo na Štrbské Pleso. Autobusová stanica v Starom Smokovci je vzdialená od Kúpeľov Nový Smokovec cca 400m

Autom: v smere od Žiliny diaľnicou D1 do Popradu, odbočka smer Vysoké Tatry na cestu číslo 534 do Nového Smokovca, v smere od Prešova diaľnica D1 do Popradu odbočka smer Vysoké Tatry na cestu číslo 534 do Nového Smokovca, v smere od Rožňavy po ceste 1.triedy I/67 do Popradu, pred kruhovým objazdom výjazd na cestu číslo I/18 smer Vysoké Tatry na cestu číslo 534 do Nového Smokovca, v smere od hraničného prechodu s Poľskou republikou (Lysá Poľana, Jurgov) po ceste I/67 do Tatranskej Kotliny odbočka na cestu II/537 do Nového Smokovca

Letecky: letisko Poprad-Tatry (15 km), odtiaľ tatranskou elektrickou železnicou, autobusom alebo taxi službou do Nového Smokovca

Okolie:

Náš komplex sa nachádza vo významnom rekreačnom stredisku Smokovce, ktoré tvoria Starý, Nový, Dolný a Nový Smokovec. Táto centrálna poloha vo Vysokých Tatrách robí z našich hotelov výborné východzie body na turistiku, lyžovačky alebo pokojné prechádzky po smokoveckom korze a kúpeľných chodníčkoch.

Starý Smokovec vznikol v roku 1793. Táto najstaršia tatranská osada je v súčasnosti administratívnym centrom Vysokých Tatier. Sídlia tu úrady, je tu centrum Tatranskej horskej služby, hotely, požičovne, cestovné kancelárie. Osada je významným dopravným uzlom s odbočkou trate Tatranskej elektrickej železnice a lanovkou na Hrebienok, odkiaľ je východisko túr do najnavštevova­nejších dolín.Nachádza sa v nadmorskej výške 1010 m.n.m. V centre Starého Smokovca sa nachádza železničná stanica (cca 300 m od komplexu), prostredníctvom ktorej sa dostanete do ktoréhokoľvek rekreačného strediska (smer Tatranská Lomnica, smer Štrbské Pleso, smer Poprad).

Hrebienok (1285 m) je dôležité turistické a lyžiarske centrum, ktoré je so Smokovcom spojené pozemnou lanovou dráhou, ktorej stanica je naďaleko hotelového komplexu (cca 200 m). Hrebienok je počiatočnou stanicou pre mnohé horské túry a v zime ponúka výborné lyžiarske podmienky. V rámci niektorých našich pobytov ponúkame lístok na túto lanovku zdarma alebo požičiavame sánky na sánkarsku dráhu z Hrebienka (2km).

Štrbské pleso (1350 m) je najvyššie položenou tatranskou osadou celoročne sa tu uskutočňujú rozličné kultúrne a spoločenské akcie. V zime je zároveň vyhľadávaným lyžiarskym strediskom.

Tatranská Lomnica (850 m) je najväčšou tatranskou osadou. Je to významné turistické centrum s lyžiarskymi terénmi, kultúrnymi a zábavnými zariadeniami, piknikovou lúkou s bobovou dráhou, športovými ihriskami, kolbiskom pre preteky koní a ďalšími atraktivitami cestovného ruchu. V Tatranskej Lomnici sa nachádza lanová dráha až na Lomnický štít.

Ždiar patrí medzi rázovité goralské obce, je lákadlom pre vyznávačov zimných športov a turistiky, s výbornými lyžiarskymi terénmi a dobre vybudovanou infraštruktúrou. Nachádza sa 13 km od hraničného prechodu s Poľskou republikou.

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách a na Spiši sa nachádza viacero jaskýň, ktoré svojráznymi unikátnymi črtami zvýrazňujú tajuplnosť podzemia. Sú to napríklad vápencová Belianska jaskyňa (10 km od našich hotelov), Važecká jaskyňa – útočisko jaskynných medveďov (20 km od našich hotelov), či vzdialenejšia Demänovská jaskyňa Slobody, Demänovská ľadová jaskyňa, či Dobšinská ľadová jaskyňa.

Spišský hrad, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 634 m na vápencovej skale, je jednou z najvýznamnejších slovenských pamiatok. Táto národná kultúrna pamiatka je nielen dokladom vývoja architektúry u nás, ale považuje sa za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

Javorina posledná osada pred poľskou hranicou. Na konci 19. a na začiatku 20.storočia sídlo pruského kniežaťa Kristiána Von Hohenlohe, ktorý tu dal postaviť malebný drevený kostol sv.Anny a drevený lovecký zámoček. Osada je nástupným bodom pre vysokohorské túry do Javorovej doliny a Kopského sedla.

Osturňa je typická zamagurská goralská obec a pamiatková rezervácia ľudovej architektúry. Najmä v hornej časti tejto 7 km dhej obce sa ešte dnes nachádzajú pôvodné goralské usadlosti, zrubové domy s uzavretými dvormi a maľovanou fasádou.

Pribilina – na severozápadnom okraji obce sa nachádza prekrásne múzeum tradičnej liptovskej architektúry, pozostávajúce z dokonale prevedených replík sedliackych a zemianskych usadlostí, najmä z oblasti dnes už neexistujúcej dediny Liptovská Mara. V interiéri každého objektu, ktorý je návštevníkom voľne prístupný, sa nachádza originálny dobový nábytok, doplnený o mnohé umelecké a technické artefakty dokumentujúce život liptovského regiónu v minulosti.

Východná je typická osada horného Liptova známa svojou tradičnou architektúrou, ale najmä dreveným amfiteátrom, v ktorom sa vždy v prvý júlový víkend uskutočňuje národný folklórny festival. Súčasťou amfiteátra je prírodné múzeum drevených skulptúr, ktoré vyrobili najlepší slovenskí ľudoví rezbári.

Liptovská Teplička, viackrát už vyhlásená za Obec roka. V letnej sezóne sa tu pravidelne uskutočňuje folklórny festival s názvom „Stretnutie troch regiónov“. Na severovýchodnom okraji obce, v blízkosti cintorína, sa nachádzajú unikátne „obecné pivnice“, ktoré slúžia na uskladnenie zemiakov a zeleniny počas zimného obdobia. Sú tu výborné podmienky na zjazdové lyžovanie v miestnom ski centre.

Vernár rázovitá obec spišského regiónu s viacerymi zaujimavými objektmi ľudovej architektúry, ako napr.drevené zrubové domy so sedlovou strechou a ručne maľovanou výzdobou. Zimné rekreačné stredisko. V blízkosti obce sa nachádza zaujímavy prírodný útvar, vápencová roklina – Vernárska Tiesňava.

JASKYNE

Belianska jaskyňa
Belianska jaskyňa sa nachádza v Tatranskej Kotline, približne 700 metrov nad centrálnym parkoviskom, v severnom svahu Kobylieho vrchu. K vstupu do jaskyne ktorý je v nadmorskej výške 890 m.n.m., vedie turistický chodník. Belianska jaskyňa bola vytvorená v strednotria­sových, guttensteinských vápencoch, dlhodobým vplyvom povrchovej vody prenikajúcej cez medzivrstvové a tektonické pukliny. Celková dlžka jaskyne je 1752 m, jej celkové prevýšenie 160 m. Vstup do jaskyne tvorí krivoľaký tunel, ktorý ústi do úvodného dómu. Odtiaľ trasa prehliadky, ktorá sa vyznačuje častým stúpaním a klesaním, pokračuje cez úzke tunely a štrbiny, ktoré ústia do jednotlivých jaskynných priestorov. Pozoruhodné sú najmä sintrové vodopády, stalagmity pripomínajúce pagody a sintrové jazierka. Vstupné časti jaskyne boli známe už zlatokopom z druhej polovice 18.storočia, ale napriek tomu jaskynné priestory zostali na dlhú dobu ľudským očiam neprístupné. Až v roku 1881 jaskyňu preskúmali a znovu objavili J.Husz a J.Britz.Malá časť jaskyne bola verejnosti sprístupnená už v roku 1882 a v roku 1896 tu bolo inštalované elektrické osvetlenie. V súčasnosti je z Belianskej jaskyne verejnosti prístupných 1135 m. Otvorená je denne, okrem pondelka.

Demänovská jaskyňa slobody
Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny, v severnej časti Národného parku Nízke Tatry. Vstup do jaskyne je v údolí Točište, 870 m.n.m. Jaskyňa bola vytvorená v strednotriasových gutensteinských vápencoch Križňanského príkrovu, pôsobením podzemného prúdenia riečky Demänovka a jej vtedajších prítokov. Jaskyňa, ktorá je súčasťou rozsiahlého demänovského jaskynného systému, pozostáva zo štyroch vývojových úrovní. Jej celková dĺžka je 8400 m. Jaskyňa bola objavená v roku 1921 A.Kralom a A.Mišurom. Jej objavenie výrazne ovplyvnilo a podporilo vývoj speleológie na celom Slovensku.Malá časť jaskyne bola sprístupnená verejnosti už v roku 1924, jej horná časť v rokoch 1931–33. Od roku 1933 jaskyňa slúži tiež pre účely speleoterapie. Súčasná, verejnosti prístupná dĺžka jaskyne je 1800m. Demänovská jaskyňa Slobody je najviac navštevovanou slovenskou jaskyňou a jednou z najkrajších jaskýň celej Európy.

Demänovská ľadová jaskyňa
Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny, v blízkosti Demänovskej jaskyne Slobody. Vstup do jaskyne leží v skalnom útese, zvanom Bašta, vo výške 840 m.n.m. Jaskyňa bola vytvorená v strednotriasových gutensteinských vápencoch Križňanského príkrovu, pôsobením podzemného prúdenia riečky Demänovka v troch vývojových úrovniach. Reprezentuje pramennú časť pôvodného jaskynného systému. Celková dĺžka jaskyne je 1750 m. Ľadová výplň sa nachádza hlavne v spodnej časti jaskyne, hneď pri vstupe, kde klesá do hĺby 40 –50 m. Ďalej sa tu nachádzajú bizarné ľadové steny a iné útvary, ako aj množstvo stalagmitov a stalaktitov. Jaskyňa je známa od nepamäti, ale prvá písomná zmienka o jej existencii pochádza z roku 1229. Verjnosti bola jaskyňa sprístupnená v 80-tych rokoch 19. storočia a znovu otvorená v rokoch 1951–52. Súčasná sprístupnená dĺžka jaskyne je 650 m.

Dobšinská ľadová jaskyňa
Najväčšia ľadová jaskyňa na Slovensku, ktorá sa nachádza v Spišsko-Gemerskom Krase, v národnej prírodnej rezevácii Stratená. Vstup do jaskyne leží v severnej časti vrchu Duča v nadmorskej výške 971m.
Jaskyňa vznikla vo wettersteinských vápencoch strednéhotriasového Silického príkrovu, vplyvom pôsobenia podzemnej vody prítokov riecky Hnilec, pritekajúcej cez tektonické pukliny a porušené vrstvy. Celková dĺžka jaskyne je 1232m, vertikálne prevýšenie 112m. Jaskyňu objavil v roku 1870 E.Ruffini, za asistencie G.Langa, A.Megu a F.Fehéra. Od roku 1871 je prístupná verejnosti, pričom sprístupnených je 475m jej celkovej dĺžky. Dobšinská ľadová jaskyňa je spolu s krasovou Postojenskou jaskyňou (Slovinsko), najstaršou elektricky osvetlenou jaskyňou Európy.

Važecká jaskyňa
Malá jaskyňa ležiaca vo Važeckom krase na prieniku pohoria Kozie Chrbty a Liptovskej kotliny, na západnom okraji obce Važec.Vstup do jaskyne sa nachádza vo výške 784 m.n.m. Vznikla v strednotriasových gutensteinských vápencoch Bieleho Váhu, pôsobením podzemných vôd. Priestor jaskyne zdobia početné stalagmity a sintrové jazierka. Vstup do jaskyne bol miestnym obyvateľom známy od nepamäti, celý jaskynný systém bol však preskúmaný až O.Husákom v roku 1922. Celková dĺžka prístupnej časti jaskyne je 235 m.

LYŽOVANIE

Štrbské Pleso: 6 tratí s dĺžkou od 80 do 2300 m s obtiažnosťou ľahká a stredná
- 2 sedačky a 4 vleky s kapacitou 4700 ľudí/hod.
- vzdialenosť: 16 km

Starý Smokovec: 7 tratí s dĺžkou od 130 do 2800 m s obtiažnosťou ľahká a stredná
- 5 vlekov a 1 pozemná lanovka s kapacitou 3400 ľudí/hod

Lopušná dolina: 10 tratí s dĺžkou od 130 do 1100 m s obtiažnosťou ľahká až ťažká
- 14 vlekov s kapacitou 5700 ľudí/hod.
- vzdialenosť: cca 8 km

Jasná: 12 tratí s dĺžkou tratí od 770 do 3363 a obtiažnosťou ľahká, stredná a ťažká
- 11 vlekov, 4 sedačky a 1 lanovka s kapacitou 10 700 ľudí/hod.

KULTÚRNE PAMIATKY

Poprad (10 km): Rímskokatolícky kostol sv. Egídia (13. storočie, dominanta námestia) Rímskokatolícky kostol sv. Juraja (Spišská Sobota) – r.1273, vzácny interiér je dielom majstra Pavla z Levoče, patrí medzi európske umelecké skvosty. Spišská Sobota bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Podtatranské múzeum – expozícia neandertálskeho človeka (a veľa iných), priamo na námestí

Kežmarok (21 km): Evanjelický drevený artikulárny kostol (1681) Evanjelické lýceum (1383) – známi študenti: Pavol Jozef Šafárik, Samo Chalupka, Janko Kráľ, Jonáš Záborský, P.O.Hviezdoslav, Martin Kukučín, Aurel Stodola,........... Hrad – múzeum (1463) – expozície a prehliadky Pravidelné Dni európskych ľudových remesiel (EĽRO) začiatkom júla

Levoča (40 km): Historické jadro mesta – v roku 1950 vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu Hradobný systém – takmer kompletne zachovaný, z 15 bášt a veží sa zachovalo šesť Najvyšší gotický oltár na svete (18,62 m) v kostole sv. Jakuba a vyrobený z lipového dreva v dielni Majstra Pavla v 16.storočí

Spišský hrad (42 km): Jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka, najväčší hradný komplex strednej Európy, 11.storočie

Staroľubovniansky hrad (39 km): Kamenný hrad zo začiatku 14.storočia, pod hradom stredoveký skanzen s ukážkami bojov a nočnými prehliadkami

TERMÁLNE KÚPALISKÁ

Aquacity Poprad (10 km):Celoročná prevádzka, nerezové bazény a UV čistenie vody, teplota geotermálneho vrtu 50 stupňov Celzia. Otvorený v roku 2004: 13 bazénov, vírivky, 11 inhalačných miestností a sáun, relaxačné priestory, sanárium, kryoterapia, Mayská pyramída..

Vrbov (20 km):Rekreačné stredisko s termálnym kúpaliskom a autocampingom, situované neďaleko obce Vrbov, 7 km južne od Kežmarku. Teplota vody termálneho vrtu je 56 stupňov Celzia. V roku 2009 rekonštru­ované, otvorené celoročne, 6 bazénov.

Bešeňová (78 km): 12 km východne od mesta Ružomberok. Horúce pramene liečivých vôd vyvierajú z hĺbky 1980m s teplotou 62 stupňov Celzia. Komplex je celoročne otvorený, rekonštruovaný, 16 bazénov. Európska rarita: vyhrievacie kreslo z 24karátového zla­ta

Tatralandia Liptovský Mikuláš (50 km): Najväčší komplex na Slovensku 27 toboganov, 11 bazénov, masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodné hojdačky, vodný volejbal…

Popis izieb:

Izba severka** pre nenáročných: od 17 € s raňajkami

Izba štandard***: od 37 € s raňajkami, doplatok za večeru 3,5 €

Izba štandard PLUS***+: od 47 €

Exteriér:
Konferenčná/spoločenská miestnosť, Prednášková sála, Informačná služba, Výťah, Zdravotné stredisko, Pranie prádla, Bezpečnostná schránka, Obchodné centrum, Izbová služba, Parkovisko, Internet, Nefajčiarske prostredie, Recepcia 24 hodín, Rezervácia leteniek, Cateringové služby, Sprievodca, Zaistenie kultúrnych a športových akcií, Hotelový transport, Taxi, Úschovňa bicyklov, Sekretárske služby, Zmenáreň, Kaderníctvo, Bazén - vnútorný, Bazén - vonkajší, Tenisový kurt, Fitness, Bowling, Squash/ricochet, Lyžiarsky vlek, Stolný tenis, Telocvičňa/ športová hala, Minigolf, Požičovňa bicyklov, Biliard, Požičovňa športového náradia, Golf, Šípky, Horolezectvo, Požičovňa lyží, Úschovňa lyží, Sauna, Nočný klub, Diskotéka, Detské ihrisko, Kino, Zber húb, Jazda na koni, Wellness/ kúpele, Para, Whirlpool, Vyhliadkové lety, Masáže, Reštaurácia, Bar, Pizzéria, Vináreň, Kaviareň, Lobby bar, Cukráreň, Internetová kaviareň, Grill
Kapacita:
10(+3)
Stravovanie:

Okrem stravovania v hotelovej jedálniu máte možnosť využiť i našu štýlovú slovenskú reštauráciu SVIŠŤ - najobľúbenejšiu v celom Smokovci: posedenie na letnej terase, grilovačky o ceny, rauty,..

Všetci naši hostia majú v nej automaticky 10% zľavu.

Náhľad jedálneho lístka: http://wwww.kupelens.sk/content/files/26-jedalny-listok-restauracie-svist.pdf

Zemepisná šírka:
49.1383347
Zemepisná dĺžka:
20.2191183
Zviera:
-

Mapa lokality

Detail map


Hotel PALACE Hotel PALACE Zrekonštruovaný hotel Palace*** priamo v centre Vysokých Tatier, v Smokovci  - iba 3 minúty peši od lanovky na Hrebienok. Ubytovanie pre deti do 18 rokov ZDARMA (mimo sezóny Leto), 7=6. Wellness, bazén, procedúry, wifi zdarma priamo na izbách. Cena ubytovania od 17 € s raňajkami.  

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt