9 ubytovaní

Ubytovanie Banská Štiavnica

Hotel Salamander

Hotel Salamander

Cena od

45€

Hotel Salamander sa nachádza v centre Banskej Štiavnice. V roku 1993 bolo toto mesto zapísané na listinu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Komentárov(0) Zobrazení (12989x) Viac...

Chata Hron

Chata Hron

Cena od

15€

Ponúkame Vám ubytovanie na Počúvadle v Penzióne Hron. Penzión Hron sa nachádza v srdci Štiavnických vrchov pár sto metrov od počúvadlianskeho jazera.

Komentárov(0) Zobrazení (4062x) Viac...

Penzión Kachelman

Penzión Kachelman

Cena od

83€

Komfortne zariadený penzión v centre Banskej Štiavnice uspokojí svojím vybavením aj náročných hostí. Penzión sa nachádza takmer v centra a ako jeden z mála disponuje vlastným parkoviskom a reštauráciou na jednom mieste.

Komentárov(0) Zobrazení (11708x) Viac...

Penzion na Kopci

Penzion na Kopci

Cena od

50€

Penzión na kopci v Banskej Štiavnici je známy mnohým ľuďom už dlhé roky. U nás sa spája profesionalita s gastronomickým zážitkom a taktiež možnosť príjemného ubytovania v pokojnom prostredí s najkrajším výhľadom v meste.

Komentárov(0) Zobrazení (6266x) Viac...

Resla Residence

Resla Residence

Cena od

80€

Penzión Resla Residence I a II s nádychom histórie v romantickej Banskej Štiavnici.

Komentárov(0) Zobrazení (4957x) Viac...

Hotel & Penzión Grand Matej

Hotel & Penzión Grand Matej

Cena od

65€

Hotel & Penzión Grand Matej sa nachádza v historickom centre mesta Banská Štiavnica, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. 

Komentárov(0) Zobrazení (4819x) Viac...

Cena od

0€

Komentárov(0) Zobrazení (22462x) Viac...

Hotel Bristol

Hotel Bristol

Cena od

0€

Hotel Bristol sa nachádza v jednej z najkrajších budov v centre mesta Banská Štiavnica, ktorej historická časť je zapísaná v zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Budova zo začiatku 20 st. vyniká secesnou fasádou s karyatidami (sochy ženskej pos...

Komentárov(0) Zobrazení (5473x) Viac...

Hotel Grand Matej

Hotel Grand Matej

Cena od

0€

Hotel ponúka ubytovanie v priestranných a komfortne zariadených izbách, ktoré poskytujú pohodlie pre svojich hostí - firmy, turistov, lyžiarov, obchodných cestujúcich, alebo rodiny s deťmi. K dispozícii je celkovo 41 izieb, z toho 34 dvojposteľových izieb, ...

Komentárov(0) Zobrazení (9804x) Viac...


Ubytovanie Banská Štiavnica

Ubytovanie Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je banským mestom rozprestierajúcim sa na strednom Slovensku. Mesto je okresným mestom nachádzajúcim sa v Banskobystrickom kraji, ležiacim priamo v centre Štiavnických vrchov. Prívlastok banské mesto dostala Banská Štiavnica vďaka ťažbe, ktorá tu prebiehala v minulosti. Banská Štiavnica bola dokonca najvýznamnejším producentom zlata v Európe.

Okresné mesto má množstvo kultúrnych, historických ako aj prírodných zaujímavostí a každému návštevníkovi sa oplatí navštíviť. Zaujímavosťou mesta je Slovenské banské múzeum a Banské múzeum v prírode, kde si môžete pozrieť krátky film o baníctve ako aj exponenty využívané v bani v minulosti. V meste sa nachádza aj Galéria Jozefa Kollára ponúkajúca poklady starého umenia. Pre milovníkov hradov a zámkov sa v Banskej Štiavnici nachádza Nový a Starý zámok obsahujúci zaujímavé exponáty. Pútavá je návšteva Banskoštiavnickej kalvárie vypínajúcej sa nad mestom. Kalvária sa rozprestiera na Ostrom vrchu a je tvorená barokovým sakrálnym komplexom kostolíkov a kaplniek. Príjemná je aj prechádzka po históriou dýchajúcom námestí Svätej Trojice a Hlavnej ulice s Trotuar, neobvykle vyvýšením chodníkom.

Turisti si na svoje prídu na pešej túre k vrchu Sitno, kde sa im naskytne nádherný výhľad na celý región. Najjednoduchší je výstup na tento vrchol z jazera Počúvadlo, nachádzajúcom sa na vrchole. Zaujímavé sú aj túry k tajchom, ktoré sa vo veľkom množstve nachádzajú v okolí Banskej Štiavnice. Tajchy sú plné dažďovej vody, ktorá bola v minulosti zhromažďovaná a využívaná na pohon strojov.

Pri návšteve tohto unikátneho mesta sa môžete ubytovať v hoteloch, penziónoch ako aj chalupách z ktorých mnohé dýchajú históriou a sú budované v historickom štýle. Pri návšteve tohto mesta budete mať pocit ako keby ste cestovali v čase a ocitli sa v minulosti.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt