0 ubytovaní

Ubytovanie Horný ZemplínUbytovanie Horný Zemplín

Ubytovanie Horný Zemplín

Horný Zemplín je malebný región rozprestierajúci sa v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Zo severu susedí tento región s Poľskom a z východu s Ukrajinou, a preto sa v regióne stretáva množstvo zaujímavých kultúr.

Celý tento región láka turistov svojim nádherným prostredím, historickými pamiatkami ako aj bohatými tradíciami. Územie Horného Zemplína pokrývajú Bukovské vrchy, Laborecká vrchovina a v južnej časti tohto územia vystupujú Vihorlátske vrchy, ktoré sú plné turistických chodníkov. Zaujímavosťou územia je najmä vrch Kamenec, trojhraničný vrch nachádzajúci sa v Bukovských vrchoch, ktoré patria do národného parku Poloniny, keďže sa na ich území nachádzajú zaujímavé jedľovo-bukové a bukové lesy. K svetovému zoznamu UNESCO sú zaraďované aj lesy a prales Stužica, Hávešová ako aj Rožok.

Región je zaujímavý svojou ľudovou architektúrou ako aj tradíciami. Tradičné objekty ľudovej architektúry môžu návštevníci vidieť v obci Nová Sedlica a expozícia ľudového bývania sa nachádza aj v Humennom. Zaujímavosťou regiónu sú aj drevené kostolíky, ktoré majú vysokú umeleckú hodnotu. Tieto kostolíky sa nachádzajú napríklad v obciach Hrabová Roztoka, Brežany, Ruský Potok alebo v Uličskom Krivom.

Milovníkov histórie poteší návšteva kaštieľa v Humennom, kde sa nachádza aj Vihorlátske múzeum. Moderné umenie môžu turisti pozorovať v Medzilaborciach v múzeu moderného umenia Andy Warhola.

Počas horúcich dní sa môžu turisti prísť schladiť do vodnej nádrže Domáša, ktorá má každoročne množstvo návštevníkov, a preto sú v tejto oblasti aj služby rozvinuté na vysokej úrovni.

Svojich návštevníkov tento región poteší kvalitnými službami a pohodlným ubytovaním v hoteloch, penziónoch a ubytovniach a to v interesantných mestách alebo v menších obciach so zaujímavou ľudovou architektúrou.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt