1 ubytovaní

Ubytovanie Levoča

Privát Miško

Privát Miško

Cena od

60€

Privát Miško sa nachádza neďaleko Levoči, na Východnom Slovenskom.

Komentárov(0) Zobrazení (6385x) Viac...


Ubytovanie Levoča

Ubytovanie Levoča

Levoča je okresné mesto v Prešovskom kraji zapísané aj na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto je centrom regiónu Spiša, turistického centra Slovenska.

Levoča láka svojich návštevníkov svojim dojmom stredovekého mesta, ktoré si zanechala vďaka svojim zachovalým hradbám. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je Chrám svätého Jakuba s najväčším dreveným gotickým oltárom na svete vytvoreným Majstrom Pavlom z Levoče. Táto národná kultúrna pamiatka je druhým najväčším kostolom na Slovensku obsahujúcim fresky zo 14. storočia.

Prechádzka po Levoči je nezabudnuteľná najmä vďaka stredovekému námestiu, ktorého je najväčšie v Európe. Námestie mesta je obklopené renesančnými domami, radnicou a kostolom s barokovým interiérom. V blízkosti radnice sa nachádza aj klietka hanby, zaujímavá svojim príbehom a históriou. V budove radnice sídli aj Spišské múzeum , ktoré patrí k slovenským národným múzeám. Centrum mesta je zaujímavé najmä hradbami dlhými až 2,5 km, ktoré ho celé obklopujú.

Mesto zaujme svojich návštevníkov podujatiami, ktoré sa tu nachádzajú. K pravidelným podujatiam patrí Levočská hudobná jar organizovaná na rozhraní marca a apríla, Noc múzeí, Dni Majstra Pavla alebo Vianočné trhy.

Levoča patrí aj k pútnickým mestám rímskokatolíckej cirkvi na Mariánskej hore, kde sa nachádza Bazilika Navštívenia Panny Márie. Bazilika patrí k najstarším pútnickým mestám východného Slovenska.

Turistov Levoča zaujme svojimi turistickými chodníkmi po okolitých hrebeňoch Levočských vrchoch, ktorá svojim návštevníkom poskytne nádherný výhľad na Levoču a jej okolie. Spokojní budú aj milovníci cykloturistiky vďaka cykloturistickým chodníkom, ktoré vedú celými Levočskými vrchmi.

Pri návšteve tejto historickej dominanty sa môžete ubytovať v luxusných hoteloch, penzióne alebo v Sky centre, ktoré Vám ponúkajú tie najlepšie služby. Návšteva tohto mesta, dýchajúceho históriou, bude pre vás nezabudnuteľná.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt