1 ubytovaní

Ubytovanie Horehronie

Ubytovanie Brezno - Sedliacky Dvor, vidiecky apartmán a sedliacka izba v prirode

Ubytovanie Brezno - Sedliacky Dvor, vidiecky apartmán a sedliacka izba v prirode

Cena od

10€

Sedliacky Dvor Vám ponúka príjemný romantický apartmán/chatu 2/6 a sedliacku izbu 1/4.   Apartmán/chatu pre 2/6 osôb pozostáva z 1 alebo 2 spální (ako treba), obývacej izby s rozkladacím gaučom a pec, plne vybavenej kuchyne, jedaleň s murovanim sporakom,...

Komentárov(0) Zobrazení (22814x) Viac...


Ubytovanie Horehronie

Ubytovanie Horehronie

Horehronie ako už v názve znie je región rozprestierajúci sa na hornom toku Hrona. Nachádza sa v strede Slovenskej republiky a zahŕňa okresy Brezno a Banská Bystrica.

Región láka svojich návštevníkov malebným prostredím, bohatou históriou ako aj možnosťami pre rôzne druhy športov. Na území sa rozprestierajú dva národné parky Národný park Nízke Tatry a Národný park Muránska planina. Zaujímavá je najmä návšteva Nízkych Tatier po trasách vedúcich z obce Tále alebo Mýta pod Ďumbierom. Pútavá je aj návšteva Bystrianskej jaskyne, ktorá poskytla úkryt okolitým obyvateľom počas SNP.

Región ponúka ako v lete tak aj v zime možnosti pre šport. V zime je možné lyžovať sa na svahoch Čertovice, Chopku, Mýta pod Ďumbierom alebo Selciach. Celkovo sa v regióne nachádza až 14 lyžiarskych svahov a vlekov a zaujímavá je aj návšteva centra biatlonu Osrbie, kde sa konali aj majstrovstvá sveta v roku 1997. V lete je tu možnosť cyklistiky ako aj peších túr. Po dlhom športovaní si môžete prísť oddýchnuť do kúpeľov Brusno.

Zaujímavou atrakciou regiónu je aj Čiernohorská železnica, nachádzajúca sa v Čiernom Balogu alebo návšteva Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. Kultúrne zaujímavá je návšteva obce Heľpa, ktorá každoročne organizuje folklórny festival Horehronské dni tanca a spevu. Zaujímavú ľudovú architektúru a tradície môžete pozorovať aj v pamiatkovej rezervácii Španej doliny a zaujímavý je aj drevený kostolík v Hronseku.

Milovníkov histórie poteší aj návšteva Mestského hradu v Banskej Bystrici alebo cirkevných pamiatok ku ktorým patrí napríklad Kostol Nanebovzatia Panny Márie alebo Kaplnka Svätej Barbory. Kultúrne predstavenia ponúka Štátna opera, Bábkové divadlo alebo Divadlo z Pasáže nachádzajúce sa v Banskej Bystrici.

Pri návšteve tohto pútavého regiónu sa môžu návštevníci ubytovať v hoteloch, penziónoch, ubytovniach a chatách, ktoré im poskytnú tie najlepšie a najkvalitnejšie služby.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt