4 ubytovaní

Ubytovanie Horná Nitra

Chatka MAXIM

Chatka MAXIM

Cena od

150€

Je súčasťou Wellness penziónu Maxim, kde je možnosť si objednať polpenziu, wellness, masáže a ďalšie služby Wellness penziónu Maxim. Súčasťou chatky je bezplatné parkovisko v areály pre 5 áut. Na pozemku sa nachádza detské hojdačky, ohnisko, posedenie v prí...

Komentárov(0) Zobrazení (12631x) Viac...

Penzión Maxim

Penzión Maxim

Cena od

40€

Penzión Maxim Vám poskytne ubytovanie v Bojniciach - v tichej oblasti tohto kúpeľného mestečka. Je obkolesený prírodou, preto ponúka i množstvo možností pre turistov. Nachádza sa neďaleko najväčších atrakcií mesta Bojnice (zámok, Zoo, kúpele, ...). Okrem...

Komentárov(0) Zobrazení (20287x) Viac...

Ubytovanie Prievidza, Penzión Oáza

Ubytovanie Prievidza, Penzión Oáza

Cena od

0€

Komentárov(0) Zobrazení (16469x) Viac...

Sabbia Ristorante - Ubytovanie v meste Prievidza

Sabbia Ristorante - Ubytovanie v meste Prievidza

Cena od

0€

Ubytovanie a reštaurácia v meste Prievidza - Sabbia Ristorante je obľúbené zariadenie, poskytujúce bohatý výber jedál, denného obedového menu a ubytovania v príjemne zariadených izbách.

Komentárov(0) Zobrazení (14917x) Viac...


Ubytovanie Horná Nitra

Ubytovanie Horná Nitra

Región Horná Nitra alebo Hornonitriansky región je slovenský región rozprestierajúci sa v západnej časti Slovenska a je súčasťou mohutných Západných Karpát.

Turistov zaujme tento región vďaka jeho zaujímavému prostrediu Hornonitrianskej kotliny, ktorá sa rozprestiera v povodí významnej slovenskej rieky Nitra. Zaujímavé sú aj turistické chodníky po Strážovských vrchoch, Malej Magure alebo po pohorí Žiar. Územie Hornej Nitry je bohaté na faunu ako aj flóru, a preto bolo vyhlásené za chránené územie a to Chránenú krajinnú oblasť Ponitrie a Strážovské vrchy. K najznámejším pamiatkam regiónu neodmysliteľne patrí Prepoštská jaskyňa, s množstvom chránených stromov z ktorých najvýznamnejšia je Bojnícka Lipa kráľa Mateja.

Milovníkov histórie tento región zaujme pri návšteve kráľovských hradov Bojnice alebo Sivý kameň. Zvyšky gotiky môžu turisti pozorovať na múroch Diviacko Novo Veského kaštieľa a ku kultúrnym pamiatkam sa zaraďuje aj kostol svätého Mikuláša v Porube. Z čias renesancie sa zachovali kúrie a kaštiele v Novákoch, Pravenci alebo Zemianskych Kostoľanoch ako aj mestské hradby Bojníc. Historický významné sú najmä pamiatkové zóny nachádzajúce sa v Morovne, Bojniciach ako aj v Nitrianskom Pravne.

Región je známy svojim folklórom a ľudovou výrobou a zaujímavý je svojimi podujatiami, ktoré každoročne organizuje. Pútavá je návšteva Majstrovstiev Európy v dychovej hudbe a deti určite poteší návšteva Festivalu strašidiel a duchov v zámku Bojnice.

Región Hornej Nitry je bohatý aj na termálne vody a minerálne pramene, ktoré sa nachádzajú v Chalmovej ako aj v Bojnicich. V regióne sa nachádza množstvo vodných plôch ako je napríklad vodná nádrž v Nitrianskom Rudnom alebo plážové kúpalisko v Bojniciach, kde sa nachádza aj Zoo. Návštevníkov tohto regiónu zaujme aj v minulosti banícke mesto Handlová, kde sa nachádza rekreačné stredisko Remata.

Horná Nitra ponúka svojim návštevníkom ubytovanie v komfortných penziónoch a hoteloch ako aj v romantických chatách. S návštevou tohto prekrásneho regiónu bude spokojný každý návštevník keďže je plný ako historických tak aj prírodných zaujímavostí.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt