1 ubytovaní

Ubytovanie Dolný Zemplín

Ubytovanie Trnava-Modranka, Ubytovanie PMB

Ubytovanie Trnava-Modranka, Ubytovanie PMB

Cena od

0€

Ponúkame Vám možnosť ubytovania v príjemnom prostredí v Modranke, v blízkosti podnikov Peugeot, Johns Manville a Sachs.

Komentárov(0) Zobrazení (26573x) Viac...


Ubytovanie Dolný Zemplín

Ubytovanie Dolný Zemplín

Dolný Zemplín je región rozprestierajúci sa v juhovýchodnej časti Slovenska. Zo severu hraničí tento región s regiónom Horný Zemplín a zo západu s Košickým regiónom. Z východu má región hranicu s Ukrajinou a z južnej strany hranicu s Maďarskou republikou, čo spôsobilo, že sa tieto národnosti vyskytujú aj v regióne Dolný Zemplín.

Región sa nachádza vo Východoslovenskej nížine a zo severu ho ohraničujú pohoria Západných Karpát a Vihorlatské vrchy. Vďaka týmto geomorfologickým celkom je región každoročne navštevovaný a turistov zaujme najmä vyhliadkový Sninsky kameň nachádzajúci sa vo Vihorlatských vrchoch. Zaujímavý je aj hlavný tok rieky Bodrog, ktorá vzniká sútokom Latorice a Ondavy.

Centrom regiónu je vodná plocha Zemplínska šírava, ktorú Slováci často nazývajú Slovenským morom. Turistov táto oblasť láka najmä vodnými športmi. Na kúpanie je vhodná najmä návšteva Vinianskeho jazera alebo bazénov v obci Kaluža.

Južná oblasť tohto regiónu je známou Tokajskou vinohradníckou oblasťou vďaka výrobe Tokajského vína.

Milovníkov histórie okúzli návšteva Brehovského kláštora alebo návšteva drevených kostolíkov, sakrálnych pamiatok nachádzajúcich sa v Ruskom Bystrom alebo v Inovci. Zachovalú románsku rotundu môžu návštevníci pozorovať v Michalovciach, kde sa nachádzajú aj pamiatkové zóny ku ktorým zaraďujeme aj rímskokatolícky a gréckokatolícky kostol. Interesantné pamiatkové zóny sa nachádzajú aj v Trebišove, kde sa nachádza hrad Parič, rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie alebo Pavlínsky kláštor. Návštevníkov tohto nádherného regiónu zaujme aj návšteva Zemplínskeho múzea v Michalovciach, Vlastivedného múzea v Kráľovskom Chlmci alebo Múzeum gitár v Sobranciach.

Pri návšteve tohto pútavého regiónu môžete stráviť noci v nádherných hoteloch, penziónoch, ubytovniach a chatách a to priamo v centrách miest alebo v útulnom prostredí okolitých obcí.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt