0 ubytovaní

Ubytovanie Martin
  Ubytovanie Martin

  Ubytovanie Martin

  Martin patrí k mestám nachádzajúcim sa na severe Slovenska. Mesto je okresným mestom nachádzajúcim sa v Žilinskom kraji v Turčianskej kotline. Toto historické centrum Turca leží priamo pod výbežkami Malej Fatry na rieke Turiec a patrí k centrám národnej kultúry Slovenska.

  Mesto je zaujímavé svojou bohatou históriou a turistov určite uspokojí svojimi turistickými chodníkmi. Historicky významná je najmä návšteva Matice slovenskej alebo Turčianska galéria, prezentácia regionálnych výtvarníkov. V Martine sa nachádza aj jedna z profesionálnych činoherných scén v stredoslovenskom regióne v Slovenskom komorovom divadle. Zaujímavý je aj rímskokatolícky Kostol svätého Martina v jeho historickom centre. V meste sa nachádzajú aj tri múzeá, Múzeum Andreja Kmeťa, Múzeum Martina Benku alebo Múzeum slovenskej dediny, ktorá je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Martin je bohatý aj na pamätné domy, ktoré popisujú život a dielo spisovateľov ku ktorým patrí napríklad pamätný dom Jozefa Cígera Hronského, Jána Kalinčiaka, Eleny Maróty Šoltésovej alebo ďalších spisovateľov a spisovateliek.

  Pre turistov je zaujímavá návšteva Turčianskej kotliny, ktorú dookola ohraničujú národné parky Malej a Veľkej Fatry. Táto turistická oblasť láka najmä rôznorodosťou svojho reliéfu, ktorá vznikla radom geologických procesov. Turisti sa môžu turistickým chodníkom vybrať až na Veľký Fatranský Kriváň alebo Gader, labyrint poprehýbaných horských masívov. Na svoje si v Martine prídu aj cyklisti, ktorým ponúka svoje cyklotrasy dlhé až 400 km.

  V minulosti patril Martin k centrám kultúry Slovenska a toto meno si zachoval aj vďaka obnove a rozvoju svojich pamiatok. Pri návšteve tohto historického centra Slovenskej kultúry sa môžete ubytovať v štvorhviezdičkových hoteloch, v lacnejších penziónoch alebo v apartmánoch v príjemnom prostredí s chutnou stravou. Návšteva Martina uspokojí aj tých najnáročnejších cestovateľov, pretože ponúka množstvo pamätihodností a historických pamiatok a na svoje si prídu aj milovníci turistiky.

  Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
  Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
  Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
  Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
  Ubytovanie Telgárt
  Ubytovanie s wellness Telgárt