1 ubytovaní

Ubytovanie Spiš

Metropol Invest a.s.

Metropol Invest a.s.

Cena od

99€

Hotel Metropol poskytuje tie najlepšie služby a priestory pre akékoľvek spoločenské, kultúrne či firemné podujatia.

Komentárov(0) Zobrazení (5054x) Viac...


Ubytovanie na Spiši

Ubytovanie na Spiši

Spiš - klenot východu

Patrí k najkrajším častiam Slovenska. Na juhu ho ohraničuje jedinečná prírodná scenéria Slovenského raja, na severe sú to zasa Vysoké Tatry a Pieniny, ktoré ponúkajú návštevníkom rôzne možnosti na pešiu turistiku aj cykloturistiku. Celý Spiš je bohatý na kultúrne a historické pamiatky, ktoré môžete nájsť najmä v Levoči, Spišskej Novej Vsi, Spišskej Starej Vsi, Spišskom Podhradí, alebo napríklad v Ľubovnianskom skanzene pod hradom Ľubovňa.

Územím Spiša pretekajú rieky Hornád a Poprad a desiatky malých potokov, ktoré tvoria krásnu prírodnú scenériu tejto kopcovitej krajiny. Obyvatelia sa aj dnes snažia udržiavať kultúrne tradície, ktoré sa už v iných oblastiach vytratili. Ponúkajú tak návštevníkom možnosť spoznať históriu a tradície tohto regiónu.

Kráľovské mesto aj najväčší hrad v Strednej Európe

Dominantou Spiša je najväčší hrad v Strednej Európe, ktorý zrejme každý pozná, ale ak ste ho nenavštívili, mali by ste tak urobiť čo najskôr. Spišský hradbol v roku 1993 spolu so Spišským Podhradím a ďalšími slovenskými lokalitami zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jeho história siaha až do doby kamennej, ale najväčšia časť sa zachovala z obdobia od 12. do 18. storočia, keď bol niekoľkokrát obnovovaný a opravovaný. Určite sa oplatí vidieť ho na vlastné oči.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Spiš, jednou z vašich zastávok by mala byť určite aj Levoča, kedysi kráľovské mesto Uhorska. Je bohaté na kultúrne pamiatky, no medzi najznámejšie patrí dielo majstra Pavla z Levoče, najmä hlavný oltár v Chráme sv. Jakuba, ktorý je najvyšším dreveným gotickým oltárom na svete.

Pre turistov je okrem toho zaujímavé mesto Kežmarok a jeho Kežmarský zámok a ďalšie obce a mestečká.

Pre každého niečo má

Spiš ponúka pre každého niečo. Môžete ísť relaxovať k vode, napríklad na Ružín, alebo sa vybrať na turistiku po Slovenskom raji, či v Pieninách. Nechýbajú ani cyklotrasy a lyžiarske strediská, v ktorých nie je problém ubytovať sa po celý rok. Na výber sú pritom chaty, drevenice v krásnej prírode, motely, penzióny aj luxusné hotely. Podľa svojich možností si môžete vybrať drahšie, ale aj lacné ubytovanie.

Relaxovať môžete aj v známych kúpeľoch Červený Kláštor, alebo sa ubytovať v kúpeľoch Vyšné Ružbachy alebo Vrbové. Záleží len na vás, aký druh oddychu uprednostňujete. Nechýbajú ani rôzne kultúrne akcie počas celého roka. Tí, ktorí preferujú skôr adrenalín, môžu vyskúšať napríklad splavy na pltiach alebo splavovanie riek na raftoch. No v ponuke sú aj desiatky iných možností. Ak ich chcete vyskúšať všetky, musíte najprv prísť na Spiš.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt