Apartmany Belveder
cena od

29.7 €

Akcie:

Ubytovanie Tatranská Lomnica
(okres) , Región / Kraj , Slovensko

Apartmány Belveder sú situované v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, v atraktívnej časti Tatranskej Lomnice v blízkosti lyžiarskeho areálu len 350 m od kabínkovej lanovky na Lomnícky štít a lyžiarskeho strediska SKI CENTRUM Tatranská Lomnica s najvyššie položenou a zároveň najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, ktorá je garanciou najlepšej lyžovačky, i v lete sú jedinenčým miestom pre uskutočnenie vyhliadkových výletov lanovkou i výletov po zaujímavých turistických trasách. Tatranská Lomnica leží priamo pod úpätím Lomnického štítu, ktorý je dostupný visutou lanovkou.

X

Galéria obrázkov

  • Apartmány Belveder


Detailný popis

Typ zariadenia:
Hotel
Adresa:
Tatranská Lomnica 14674, 05960 Tatranská Lomnica
Recepcia:

Check in: 14:00-18:00

Check out: 10:00

Dostupnosť:

K apartmánom Belveder sa dostanete autom, autobusom a električkou.

Stanica električky  sa nachádza len 100 m od apartmánov Belveder. A autobusová zástavka sa nachádza cca 850 m od apartmánov Belveder.

Auto:

GPS Koordináty pre Apartmány Belveder: 49.09.496"N 20.16.36.6E

Apartmány Belveder sa nachádzajú pri hlavnej ceste.

Smer od Veľkej Lomnice.

Za Veľkou Lomnicou pôjdete stále rovno smer Tatranská Lomnica. V Tatranskej Lomnici prídete na križovatku, odbočíte doľava a cca po 500 m odbočíte zase doľava cez železničné priecestie a po ľavej strane sa nachádzajú apartmány Belveder.

Smer Košice

Za mestom Poprad zíďte zjazdom z diaľnice smer Vysoké Tatry. Odbočte doľava smerom na cestu Poprad-Starý Smokovec. Asi po 8 km prídete do Starého Smokovca, za železničným priecestím na križovatke odbočíte doprava smer Tatranská Lomnica. V Tatranskej Lomnici na prvej odbočke odbočíte doprava, prejdete cez železničné priecestie  a na ľavej strane sa nachádzajú apartmány Belveder.

Smer Žilina

 Pred mestom Poprad zíďte zjazdom z diaľnice smer Vysoké Tatry. Odbočte doprava smerom na cestu Poprad-Starý Smokovec. Asi po 8 km prídete do Starého Smokovca, za železničným priecestím na križovatke odbočíte doprava smer Tatranská Lomnica. V Tatranskej Lomnici na prvej odbočke odbočíte doprava, prejdete cez železničné priecestie a po ľavej strane sa nachádzajú apartmány Belveder.

Okolie:

ATRAKCIE OKOLIA

 

Ø (16 km) AquaCity ( www.aquacity.sk ) ponúka vodný svet s termálnou vodou, množstvom štýlových sáun, masáží, bazénov a toboganov.

Ø  Pohoria Tatry, Slovenský Raj, Pieniny: to je množstvo horských turistických trás a atrakcií, ktoré Vám vyplnia voľný čas. 

Ø (9,1km) Vyskúšajte si golf - 23 jamkové golfové ihrisko vzdialené len 1 km 

Ø  V blízkom okolí je kolkáreň, kiná, tenisové kurty, klzisko, možnosť rybolovu, jazda na koňoch, horolezecká stena....

Ø (16 km) V blízkom Poprade možnosť nákupov: TESCO, Hypernova, MAX, Lidl, Kaufland

Ø  Široký výber možností lyžovania- vyvezte sa až do výšky 2200 m.n.m., do Lomnického sedla, a zlyžujte 5,5 km dlhú zjazdovku s prevýšením neuveriteľných 1300 m.

Ø (4km) Nočné sánkovanie a lyžovanie, bežecké lyžovanie a korčuľovanie, či skijoring - vzrušujúcu jazdu na lyžiach za koňom.


LYŽIARSKE STREDISKÁØTatranská Lomnica 888 m.n.m.
Ponúka dva areály - areál Lomnické sedlo a areál Jamy.

        Areál Skalnaté pleso 1750 - 2200m patrí medzi to najlepšie na Slovensku: je to najvyššie položené stredisko zjazdového lyžovania a je na úpätí Lomnického štítu (2634 m). Jeho dve 'čierne' zjazdovky poskytujú nevšedný zážitok z jazdy aj najskúsenejším lyžiarom.

        Areál Jamy (zasnežované ,aj večerná lyžovačka) je menšie stredisko, ktoré svojou členitosťou poskytuje príjemný zážitok z jazdy aj skúseným lyžiarom. Celodenný lístok (2006) - 640/380 Sk. 6 dňový lístok (2006) - 3300/1980 Sk

ØBachledova dolina - Jezersko (zasnežované) - 1.160 m.n.m. - je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku ponúka štyri lyžiarske vleky pre menej náročných aj náročnejších lyžiarov. Požičiavajú sa aj skútre. Stredisko má 8 zjazdových tratí od 480 m do 1830 m dĺžky a 3 bežecké trate: Hrebeň 5.000 m, Jazero 8.000 m, Dolina 6.000 m. Celodenný lístok (2006) - 299/249 Sk a 6 dňový lístok (2006) - 1700/1400 Sk !!!

ØŽdiar - Strednica 900 m.n.m. - 10 km (zasnežované, aj večerná lyžovačka)- určené najmä pre začiatočníkov a nenáročných lyžiarov a pre rodiny s malými deťmi. Je tu otvorená detská lyžiarska škôlka, lyžiarska škola pre dospelých začiatočníkov. Stredisko má 7 vlekov. Maximálne prevýšenie je 90 m. Celodenný lístok (2006) - 390/340 Sk a 6 dňový lístok (2006) - 2280/1980 Sk


PRÍRODNÉ ATRAKCIEØTANAP (Tatranský národný park) - najmenšie veľhory sveta. Okolité prostredie križuje viac ako 600 km značkovaných vysokohorských turistických chodníkov a viac ako 160 km cykloturistických trás, ktoré sa líšia obtiažnosťou od extrémne drsných, až po veľmi mierne, dosahujúc výšku až 2503 m.n.m. Menej nároční návštevníci absolvujú prechádzky a výstupy k priezračným tatranským plesám a vodopádom. Až 12 vysokohorských chát ponúka turistom odpočinok na týchto trasách. Pre dobrodružných a náročnejších návštevníkov sú k dispozícii horolezectvo, skialpinizmus, paraglyding, rafting a vyhliadkové lety.

ØPIENAP (Pieninský národný park) - objavíte tu nádhernú scenériu národného parku a nespútanú silu divokej rieky Dunajec s jej povestnými splavmi na pltiach.

ØNPSR (Národný park Slovenský raj) - Na pomerne malom, ale prekrásnom krasovom území, nájdete množstvo prírodných zvláštností: sprístupnený svet tiesňav, roklín, kaňonov a jaskýň s výbornými výhľadmi. Prechod roklinami po rebríkoch popri vodopádoch je nezabudnuteľný. Skutočný prírodný raj. 


JASKYNEØ Belianska jaskyňaVažecká jaskyňa, Takmer európskymi a svetovými unikátmi sú dve jaskyne v susednom regióne Gemer: Dobšinská ľadová jaskyňa a Ochtinská aragonitová jaskyňa.


JAZDA NA KONIØ Šarpanec - salaš, Kežmarok - ranč - relaxačné túry na koňoch, škola jazdenia


RYBOLOVØ lovné rybníky - Kežmarok, Vrbov (kapor, sumec, šťuka, zubáč, pleskáč, úhor, tolstolobik, amur), rieky - Poprad, Dunajec, Hornád a Belá


TERMÁLNE KÚPALISKÁ S CELOROČNOU PREVÁDZKOUØVrbov - 7 bazénov vrátane masážneho, z toho 3 detské, tobogány. Teplota vody v bazénoch 26-38°C. Voda sa vymieňa 2x/24 hod, v masážnom bazéne každé 2 hod. Termálna minerálna voda má blahodárne účinky na pohybové a nervové ústrojenstvo, dýchací a srdcovocievny systém.

ØVyšné Ružbachy - Kúpele Vyšné Ružbachy - vyviera v nich 14 termálnych prameňov. Mocné liečivé pramene priaznivo pôsobia na celkovú regeneráciu organizmu psychickú aj fyzickú. Tunajšou zvláštnosťou je liečivé žriedlo Kráter. Priemerom 20 m je najväčším travetrínovým jazerom na Slovensku. K travertínu sa viaže ďalšia atrakcia - galéria travertínových sôch , ktorá sa nachádza v priestoroch bývalého lomu.

ØAquaCity Poprad - privádza vodu z hĺbky 1300 m a vďaka moderným technológiam s využitím UV filtrácie je dokonale čistá a takmer bez chlóru. Liečivé účinky teplej vody a minerálov pomáhajú nervovej sústave, krvnému obehu a pri bolestiach kĺbov. Ponúka 3 vonkajšie, 1 vnútorný plavecký bazén a 1 relaxačný bazén s perličkovými sedadlami a lôžkami, gejzírom, vodným hríbom, chrličmi, masážnymi tryskami, hojdacím zvonom. Kryocentrum s teplotou mínus 200 °C, vitálny svet so 6 aromasaunami a snežnou jaskyňou. Ak máte radi adrenalín, v ponuke sú atrakcie ako tobogány a úplnou atrakcoiu je black hole (čierna diera) s diabolskou jazdou v tuneli s laserovými svetlami, ktorý Vám dá potrebnú dávku energie.


KULTÚRNO-HISTORICKÉ PAMIATKYØSpišský hrad - jeden z najväčších hradov Európe, bol miestom natáčania mnohých hollywoodských filmov

ØKežmarok (MPR) - mesto s bohatou históriou a svetoznámym Europskym festivalom ľudových remesiel. Na jeho starobylom námestí navštívte Kežmarský hrad, evanjelické kostoly, Baziliku sv. Kríža, renesančnú zvonicu, drevený artikulárny kostol, Lýceum s jednou z najväčších školských knižníc v strednej Europe, radnicu, múzeum, galériu 

ØSpišská Sobota (MPR) - historicky najstaršia a najvýznamnejšia časť mesta Poprad. Je klenotnicou architektonických umelecko-historických pamiatok. Centrum, pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter, bolo vyhlásené za MPR. Najvzácnejší je interiér Kostola sv. Juraja. Európske umelecké dielo je hlavný neskorogotický oltár sv. Juraja z r.1516 od Majstra Pavla z Levoče.

Ø Levoča (MPR) - historická metropola Spiša so svojimi kultúrno-historickými pamiatkami patrí k najvýznamnejším klenotom na Slovensku. V listinách sa prvykrát spomína v r. 1249. Vrcholom je najvyšší gotický oltár sveta (vrcholné dielo Majstra Pavla z Levoče popri iných 10 gotických a renesančných oltároch v tamojšom Chráme sv. Jakuba). Neogotický kostol na Mariánskej hore - najvýznamnejšie pútnické miesto na Slovensku.

Ø Podolínec (MPR) - jedno z najstarších spišských miest. V r. 1412 bolo slobodné kráľovské mesto. Kláštor a kostol Piaristov z r. 1615 so vzácnymi nástennými maľbami je poschodový s nárožnými baštami v barokovom slohu.

Ø Červený Kláštor - Kartuziánsky kláštor (múzeum) Pieninský národný park, splav Dunajca na pltiach 

Ø Ždiar - drevené domy, folklór, ľudové zvyky a tradície

Prírodné múzeum ľudovej architektúry (skanzen): Stará Ľubovňa, Pribylina, Ždiar, OsturňaMúzeá :

Ø Kežmarok - Múzeum bytovej kultúry, Mestská galéria
ØTatranská Lomnica - Múzeum TANAP-u, Expozícia tatranskej prírody
ØŽdiar - Etnografické múzeum
ØSpišská Belá - Múzeum J.M.Petzvala
ØPoprad - Podtatranské múzeum, Dom fotografie, Tatranská galéria
ØRužbachy - Prírodné sochárske múzeum (vyše 100 sôch z travertínu)

Popis izieb:

Apartmán

Jedno spálňový apartmán 
Ubytovanie v apartmáne vhodné pre 2- 4 osoby. Apartmán pozostáva z predsiene so šatníkom, spálne s manželskou posteľou, obývacej miestnosti s rozkladacou pohovkou, konferenčným stolíkom, TV/SAT a kuchynským kútom s chladničkou. Apartmán ma samostatnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC.

Exteriér:
Výťah, Domáci maznáčikovia - malí, Parkovisko, Internet, Nefajčiarske prostredie, Recepcia 24 hodín, Úschovňa bicyklov, Bazén - vonkajší, Tenisový kurt, Fitness, Lyžiarsky vlek, Požičovňa bicyklov, Tenisová hala, Golfový trenažér, Horolezectvo, Požičovňa lyží, Úschovňa lyží, Sauna, Nočný klub, Diskotéka, Detské ihrisko, Wellness/ kúpele, Whirlpool, Reštaurácia, Vináreň, Cukráreň, Grill
Kapacita:
13(+4)
Stravovanie:

Stravovanie 

Možnosť vlastnej prípravy jednoduchých jedál priamo v apartmánovom dome. Kuchynský kútik obsahuje dres, základný inventár, chladnička, rýchlovarná konvica a mikrovlnka. Súčasťou nie je dvojplatnička.

Zemepisná šírka:
49.163584504987
Zemepisná dĺžka:
20.276720868786
Zviera:

Mapa lokality

Detail map


Apartmany Belveder Apartmany Belveder Apartmány Belveder sú situované v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, v atraktívnej časti Tatranskej Lomnice v blízkosti lyžiarskeho areálu len 350 m od kabínkovej lanovky na Lomnícky štít a lyžiarskeho strediska SKI CENTRUM Tatranská Lomnica s najvyššie položenou a zároveň najdlhšou zjazdovkou na Slovensku, ktorá je garanciou najlepšej lyžovačky, i v lete sú jedinenčým miestom pre uskutočnenie vyhliadkových výletov lanovkou i výletov po zaujímavých turistických trasách. Tatranská Lomnica leží priamo pod úpätím Lomnického štítu, ktorý je dostupný visutou lanovkou.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt