1 ubytovaní

Ubytovanie Čadca


Penzión Gájuz - Family***

Penzión Gájuz - Family***

Cena od

28€

Penzión Gájuz - Family*** Vám ponúka komfortné ubytovanie, kvalitnú reštauráciu, konferenčnú miestnosť, herňu, detský park, welness... Priamo v areáli sa nachádza lyžiarske stredisko Športcentrum Oščadnica s denným a večerným lyžovaním. Ideálny svah pre zač...

Komentárov(0) Zobrazení (1980x) Viac...


Ubytovanie Čadca

Ubytovanie Čadca

Čadca je malebným, okresným mestom nachádzajúcim sa v Žilinskom kraji. Mesto sa rozprestiera na severe Slovenska pri jeho hraniciach s Českom a Poľskom. Toto Malebné mesto sa rozprestiera aj na sútoku rieky Kysuca a Čierňanka a obklopené je majestátnymi pohoriami Kysuckých Beskýd, Javorníkov a Turzovskej vrchoviny. Iba 30 km od mesta sa nachádza mesto Žilina, ktoré je krajským mestom Žilinského kraja. Čadca svojich návštevníkov vábi svojimi prírodnými ako aj historickými pamiatkami ako aj možnosťami pre šport.

K interesantným pamiatkam mesta patria rímskokatolícke kostoly svätého Bartolomeja z roku 1734 a novovybudovaný kostol svätého Jozefa robotníka. Každý návštevník by mal v meste určite navštíviť Kysucké múzeum ako aj pôsobivé centrum mesta. K zaujímavým pamiatkam patrí aj pamätník Slovenského národného povstania alebo pamätná tabuľa Petra Jilemnického, pripomínajúca jeho spisovateľské pôsobenie v meste. Pri prechádzke mestom sa nám naskytne pútavý pohľad na budovu Mestského domu dobudovanú v roku 1932.

Turistov mesto zaujme najmä svojím okolím, ktoré tvoria pohoria Javorníky, Kysucké Beskydy ako aj Turzovská vrchovina. V blízkosti mesta sa nachádzajú skalné gule v Milošovej, pieskovcové, kamenné gule o priemere až 3 m. K turistickým zaujímavostiam patria aj Bukovský a Vojtovský minerálny prameň. Oba tieto pramene sú siričité a sú typickými prameňmi flyšového pásma.

Milovníci športu môžu v blízkosti mesta navštíviť lyžiarske strediská Ski Makov, Snow Paradise Veľká Rača, Športcentrum Oščadnica alebo Ski areál Skalité- Serafínov, kde si môžu zalyžovať na nádherných svahoch s výbornými podmienkami na lyžovanie.

Pamiatky ako aj možnosti pre turistiku v tomto meste podporili aj rozvoj služieb. Ubytovať sa v tomto meste môžete vo viacerých penziónoch alebo v chate. Tieto ubytovacie zariadenia Vám ponúkajú za výborné ceny skvelé služby, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších návštevníkov.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt