Chalupa SONJA
cena od

33 €

Akcie:

sprievodcovské služby, hostia ubytovaní 5 dní 1 večera zdarma, na požiadanie výlety do okolia

Ubytovanie Lúčky
Michalovce (okres) , Región / Kraj Dolný Zemplín , Slovensko

CHALUPA SONJA - rekreačný dom, vhodný pre cyklistov motorkárov, horolezcov, turistov, samozrejme mladých ludí, dôchodcov a rodiny s deťmi. Chalupa je celoročne otvorená NONSTOP. Nachádza sa v destinácii LIPTOV v Lúčkach kúpeľoch.  Pôvodne roľnícky dom pochádza z roku 1892 . Materiál z ktorého sa dom staval je túfový kameň, ktorého  v tejto časti chočských vrchov je ho dostatok. Dom pozostával z dvoch izieb, chodby a kuchyne. Za domom bola hospodárska časť, kôlňa, suché WC, hnojisko, kurínec. Cez dvor bolo a je humno v ktorom sa choval dobytok a slúžil na uskladnenie krmiva, a strojov pre roľnícku prácu, ktorou sa živili pôvodní majitelia.  V súčasnosti dom pozostáva z dvoch obytných častí z prízemia, ktoré je zachované pôvodne len s vybudovaním sociálneho zariadenia a novopostaveného podkrovia.  Rekonštrukciou som sa snažila zachovať pôvodný ráz chalupy.  Verím, že hosťom sa bude páčiť a načerpajú v nej nové sily.

X

Galéria obrázkovDetailný popis

Typ zariadenia:
Chalupa
Adresa:
Požiarnikov 149, 03482 Lúčky
Recepcia:

Na telefón štandartne hostia sa prihlasujú od 14.00 - do 16.00, vynimka možná po dohode s majiteľom, telefoniky, e-mail.

odhlasujú z pobytu o 10.00.

Dostupnosť:

rýchlik  - stanica Ružomberok a bus 15 km

autobus - Ružomberok

osobný vlak - stanica Liptovská Teplá 4 km 

lietadlo - letisko Poprad 80 km

auto - D1 

Okolie:

Odporúčame navštíviť :

Blízko chalupy sa nachádza prírodný skvost travertínový vodopad, problémy tráviaceho ústrojenstva a pohybového ústrojenstva vylieči minerálna voda v kupeľoch - Lúčky Auqa vital park,

Mnohí návštevníci uvítajú masáže, bahenné zábaly, kľud v soľnej jaskyni. dobré vínko a bowling , tenis sa dá zahrať v Šport park Lúčkya nakoniec tanec pri retro hudbe v Kúpeľnej dvorane.

 

Oravský hrad patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska, v priestoroch sa v súčasnosti nachádzajú expozície Oravského múzea P. O. Hviezdoslava - historická, etnografická a prírodovedná.

Každému návštevníkovi odporúčame navštíviť jaskyne v Demänovskej doline - Demänovskú jaskyňu slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Demänovská dolina sa nachádza v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš. Ďalšia zaujímavá jaskyňa je Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jjáne. Kto má rád adrenalín doporučujem jaskyňu Mŕtvych netopierov, jaskyňu Liskovskú. 
Gino Paradise - Bešeňová -thermal park, množstvo animačných programov, adrenalínová zóna, živé žraloky, bazén s umelým vlnobitím...

Tatralandia - množstvo tobogánov, šmýkačiek. lezecká stena, animačné programy, bazény so slanou vodou, ZOO, Heliport, Dom naopak
Neďaleko od Bešeňovej ( len 1,5 km ) sa nachádza na vŕšku Úložisko pri vodnej nádrži Liptovská Mara archeologické múzeum v prírode Liptovská Mara-Havránok. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej (300-100 pred n.l.). Stredisko Jasná Nízke Tatry je zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom a medzi slovenskými strediskami mu patrí 1. miesto. Stredisko je od Bešeňovej vzdialené len 25 km, nachádza v prekrásnom horskom prostredí na severných a južných svahoch Chopka v Národnom parku Nízke Tatry. Turistika

P kmohorie Chočské vrchy s jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč (1611m). Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad, výstup trvá v závislosti od trasy cca 3 hodiny. Jeho vrchol je porastený kosodrevinou, od Valaskej Dubovej má mierne stúpajúci tvar, kým zo severu a od Lúčiek je v príkrom zráze.

Starhrad alebo hrad Liptov v Kalamickej doline spojení s kúpaním sa v prírodnom teplom termále 37 C osvieži po turistike. 
Kvačianska dolina spolu s Prosieckou dolinou tvorí dvojicu krásnych a veľmi navštevovaných dolín v masíve Chočských vrchov. Svahy doliny sú okrem brál a skalných stien pokryté lesmi, ktoré pre svoju nedostupnosť neboli nikdy intenzívnejšie hospodársky využívané.

Doporučujeme podniknúť výlety do Nízkych Tatier, ktoré poskytujú ideálne možnosti pre letnú i zimnú turistiku a šport. Nádherná scenéria sa naskytne pri výstupe na jeden z najvyšších končiarov Nízkych Tatier na Chopok.
Motokros- 6 km od Chalupy Sonja sa nachádza motokrosová dráha v Liskovej.   Lezenie po skalách - climbing - Veľká Fatra, Lisková  Medzi vyhľadávané kúpaliská na Liptove neodmysliteľne patrí Aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši. Termálné bazény, vitálny svet, veľké množstvo tobogánov a šmýkačiek neobíjde žiadna rodina s deťmi ako aj THERMALPARK BEŠEŇOVÁ a priamo v obci cca 1 km od Chalupy Sonja sa nachádza AUQA PARK Lúčky s termálnou vodou.
ZIMNÉ ŠPORTY- Stredisko Skipark Ružomberok. Rozprestiera sa na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo. 25 km sa nachádza lyžiarske stredisko JASNÁ, asi 38 km Spálená ZUBEREC ako aj Kubínska hoľa. V okolí je množstvo trás na bežkovanie  a taktiež množstvo príležitostí na skialpinizmus. 

Popis izieb:

Prízemie - 1x štvorlôžková izba, 1x dvojlôžková izba, kuchyňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, chodba.

Podkrovie - 2 x dvojlôžková izba, spoločenská miestnosť, kuchyňa, jedalenský kút, kúpelňa s vaňou aj sprchou.

               

Exteriér:
Domáci maznáčikovia - malí, Parkovisko, Záhrada, Nefajčiarske prostredie, Taxi, Úschovňa bicyklov, Kaderníctvo, Bazén - vnútorný, Bazén - vonkajší, Tenisový kurt, Fitness, Bowling, Lyžiarsky vlek, Minigolf, Horolezectvo, Požičovňa lyží, Úschovňa lyží, Sauna, Nočný klub, Diskotéka, Zber húb, Lov, Rybolov, Jazda na koni, Wellness/ kúpele, Para, Whirlpool, Vyhliadkové lety, Masáže, Pizzéria, Snack bar, Grill
Kapacita:
20(+5)
Stravovanie:

Pri pobyte minimálne tri noci Liptovské halušky s byrndzou a žinčicou ako bonus.

Welcome drink pri príchode

Zemepisná šírka:
49.128451600023
Zemepisná dĺžka:
19.403575794091
Zviera:

Mapa lokality

Detail map


Chalupa SONJA Chalupa SONJA CHALUPA SONJA - rekreačný dom, vhodný pre cyklistov motorkárov, horolezcov, turistov, samozrejme mladých ludí, dôchodcov a rodiny s deťmi. Chalupa je celoročne otvorená NONSTOP. Nachádza sa v destinácii LIPTOV v Lúčkach kúpeľoch.  Pôvodne roľnícky dom pochádza z roku 1892 . Materiál z ktorého sa dom staval je túfový kameň, ktorého  v tejto časti chočských vrchov je ho dostatok. Dom pozostával z dvoch izieb, chodby a kuchyne. Za domom bola hospodárska časť, kôlňa, suché WC, hnojisko, kurínec. Cez dvor bolo a je humno v ktorom sa choval dobytok a slúžil na uskladnenie krmiva, a strojov pre roľnícku prácu, ktorou sa živili pôvodní majitelia.  V súčasnosti dom pozostáva z dvoch obytných častí z prízemia, ktoré je zachované pôvodne len s vybudovaním sociálneho zariadenia a novopostaveného podkrovia.  Rekonštrukciou som sa snažila zachovať pôvodný ráz chalupy.  Verím, že hosťom sa bude páčiť a načerpajú v nej nové sily.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt