1 ubytovaní

Ubytovanie v Dudinciach na jarné prázdniny

Ubytovanie Dudince - Villa Eva

Ubytovanie Dudince - Villa Eva

Cena od

19€

Viac... Zobrazení (34423x)
Komentárov (0)


Ubytovanie Dudince

Ubytovanie Dudince

Dudince sú malebným mestečkom nachádzajúcim sa na juhu stredného Slovenska v okrese Krupina v Banskobystrickom kraji na rozhraní Štiavnických vrchov, Krupinskej kotliny a Podunajskej nížiny. Mestečko je známe liečivou vodou, ktorú ľudia využívajú už niekoľko storočí.

Najnavštevovanejšie sú v Dudinciach kúpele, ktoré majú liečivé účinky pri chorobách srdcovo-cievneho systému a pohybového systému. Liečivé účinky zabezpečuje pôsobenie minerálnej vody. V kúpeľoch je minerálna voda hydrogenuhličitanovo-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sírna a mierne hypotonická a jej zloženie je podobné zloženiu vody v kúpeľoch Vichy vo Francúzsku. Areál kúpeľov má tiché a nádherné okolie, ktoré návštevníkom zabezpečuje ako liečbu tak aj oddych a relax. Zaujímavosťou sú aj travertínové útvary, ktoré vznikli vyzrážaním minerálnej vody. Okrem týchto kúpeľov sa v Dudinciach nachádzajú aj Rímske kúpele, ktoré sú vlastne dierami vytesanými do travertínu, kde bola v minulosti ručne nosená voda. Podľa historických zápisov boli spodné bazény využívané vojakmi a horné bazény slúžili iba veliteľom.

Pre milovníkov turizmu a dlhých prechádzok je okolie Dudiniec ako stvorené. V okolí sa nachádzajú rozsiahle listnaté lesy, ktoré dávajú príležitosť pre pozorovanie divej zveri ale i pre pešiu turistiku. Pre milovníkov zábavných akcií v Dudinciach organizujú akcie akými sú „Dudinská 50-ka“ alebo „Country fest“.

Zaujímavosťou tohto mesta je Rímskokatolícky kostol Panny Márie Kráľovnej pokoja z roku 1994 a evanjelický kostol z roku 1996. Ak by ste si chceli pozrieť ďalšie historické pamiatky zaujímavý je hrad Čabraď alebo jeho zrúcanina, arborétum Rykynčice, Trúbiaci kameň v Suchári, okolie Litavy a mnohé ďalšie krásne zákutia.

Pri návšteve tohto kúpeľného mestečka sa môžete ubytovať v hoteloch alebo vo vile Eva, ktoré Vám ponúkajú komfortné a pohodlné ubytovanie. Po návšteve Dudiniec sa budete cítiť oddýchnutý a zrelaxovaný.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt