1 ubytovaní

Ubytovanie Kysucké Nové Mesto

Penzión Elizabetha

Penzión Elizabetha

Cena od

35€

Penzión Elizabetha sa nachádza priamo v historickom centre Kysuckého Nového Mesta, na Námestí Slobody.

Komentárov(0) Zobrazení (459x) Viac...


Ubytovanie Kysucké Nové Mesto

Ubytovanie Kysucké Nové Mesto

Kysucké Nové Mesto je okresné mesto rozprestierajúce sa v Žilinskom kraji. Mesto je kultúrnym ako aj hospodárskym strediskom Kysúc a patrí k jeho najstarším mestám. Svojich návštevníkov mesto zaujme okolitou prírodou ako aj množstvom historických pamiatok.

Kysucké Nové Mesto svojim návštevníkom ponúka množstvo historických pamiatok a historické je aj jadro mesta, ktoré patrí k najcennejším pamiatkam okresu Čadca. Zaujímavá je aj návšteva Kostola Nepoškvrneného Počatia Panny Márie alebo Farského kostola svätého Jakuba, ktorý je gotickým objektom pochádzajúcim z roku 1284. Vedľa kostola sa nachádza aj farský cintorín, kde ležia významné osobnosti mesta. K historickým budovám patrí aj Bývalá fara, postavená ešte v roku 1332 a Mýto, tzv. panský dom, kde v minulosti býval richtár. Históriou dýcha aj pivovar na Jesenského ulici, pochádzajúci zo 17 storočia. Zaujímavosťou mesta je aj rodný dom básnika Andreja Majera - Dlhomíra Poľského s pamätnou tabuľou. V ďalších častiach mesta môžeme nájsť Kaplnku Božského Srdca Ježišovho, ktorá sa nachádza v Oškedre a momentálne patrí k farnosti Snežnica. V mestskej časti Dubie môžeme navštíviť zvonicu a kaplnku. Milovníci umeleckej tvorby Pavla Mušku môžu navštíviť súkromnú galériu, ktorá prezentuje aj tvorbu ďalších výtvarných umelcov. Zaujímavosťou Kysúc je aj Kaštieľ Radoľa, pochádzajúci zo 16. storočia.

Návštevníci mesta môžu pozorovať aj bocianov bielych, ktorý majú v centre mesta svoje hniezdo a pozorovať ich môžeme od zahniezdenia, kŕmenia až po vyučovanie letu. Milovníci vesmíru a hviezd môžu navštíviť Kysuckú hvezdáreň, ktorá im podá množstvo informácie z oblasti astronómie.

Pri návšteve tohto zaujímavého mesta sa môžete ubytovať v elegantnom penzióne Európa ako aj v penziónoch a hoteloch nachádzajúcich sa v okolí Kysuckého Nového Mesta.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt