2 ubytovaní

Ubytovanie Mlynky

Penzión Pod Guglom - Mlynky

Penzión Pod Guglom - Mlynky

Cena od

34€

Zažite príjemné chvíle v našom rodinnom penzióne " POD GUGLOM ", v južnej časti Slovenského raja - na okraji obce Mlynky - časti Prostredný Hámor (priamo pri lese) , 5 km od obce Dedinky a priehrady Palcmanská Maša. Ubytovaní budete v apartmánoch a izbách t...

Komentárov(0) Zobrazení (6970x) Viac...

Penzion Salamander

Penzion Salamander

Cena od

40€

Penzión Salamander sa nachádza v úžasnom prostredí národného parku Slovenského raja. V obci Mlynky, časť Palcmanská Maša 5 minút chôdze od vodnej nádrže Palcmanská Maša.

Komentárov(0) Zobrazení (1662x) Viac...


Mlynky

Mlynky

Mlynky sú malebná východoslovenská obec rozprestierajúca sa v Košickom kraji, v okrese Spišská Nová Ves. Obec patrí do regiónu Spiš, má rozlohu 2505 ha a 565 obyvateľov. Svojím návštevníkom ponúka prekrásnu prírodu spojenú s mnohými možnosťami pre šport. Obec sa nachádza na východných stráňach pohoria Slovenské Rudohorie pri hornom toku rieky Hnilec. Leží na západnom území Národného parku Slovenský raj a v severovýchodnej časti ochranného pásma s názvom Chránený areál Knola. Mlynky sú turistickým rajom a medzi ich najznámejšie a najvyhľadávanejšie trasy patrí Zejmarská roklina, ktorá je jediná sprístupnená tiesňava. Cestou môžu turisti vidieť sústavu vodopádov s názvom Nálepkove vodopády pomenované na počesť kapitána Jána Nálepku a tiež vyvieračku Zejmarská studňa. Trasa Okrúhla jama vedie popri zaujímavo tvarovaných krasových jamách až pod Kráľovu horu. Unikátny pohľad vám prináša aj trasa s názvom Geravy, ktorá prechádza cez vrcholy Suchého vrchu, Červenej skaly, Holého kameňa a Gačovskej skaly. Ďalšie zaujímavé trasy vedú cez Národnú prírodnú rezerváciu Stratená, Havrania skala, Ostrá skala a občasný prameň, ktorý vyviera len v istých časových intervaloch. Okrem turistiky môžu návštevníci vyskúšať aj cykloturistiku, hipoturistiku, splav, rybolov, lyžovanie a navštíviť môžu aj rôzne sprístupnené jaskyne. V obci sa nachádza Rímskokatolícky kostol postavený v barokovo klasicistickom slohu v roku 1835 a zasvätený je Nanebovzatiu Panny Márii. Kostol obsahuje bočný oltár svätého Antona z prvej polovice 19. storočia. Nachádza sa tu aj neogotický Kostol svätého Augustína, ktorý pochádza z roku 1909. Oltár v ňom umiestnený je dielom známeho majstra Pavla z Levoče. Mlynky sú banícka obec, v ktorej sa zachovali banícke pamiatky ako Železobetónová konštrukcia ťažnej veže šachy s názvom Leopold, banícka zvonička a tiež typické banícke domy. Rozprávkový je aj kaštieľ Betliar, ktorý leží v údolí rieky Slaná a vytvára reprezentačné lovecké sídlo. Unikátna je aj zachovalá knižnica umiestnená v kaštieli z roku 1790, ktorá je v súčasnosti sídlom múzea s expozíciou Bytovej kultúry šľachty z 18. a 19. storočia. Pri návšteve tejto obce sa môžete ubytovať v penziónoch alebo v ubytovniach.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt