1 ubytovaní

Ubytovanie Nové Mesto nad Váhom

Hotel Diana

Hotel Diana

Cena od

52€

Hotel Diana je štandardný trojhviezdičkový hotel, vhodný najmä pre biznis klientelu, ale aj pre bežných návštevníkov. Poloha hotela má niekoľko predností. Je situovaný v centre Nového Mesta nad Váhom, s dobrým prístupom autom a možnosťou parkovania. Hotel j...

Komentárov(0) Zobrazení (1015x) Viac...


Ubytovanie Nové Mesto nad Váhom

Ubytovanie Nové Mesto nad Váhom

Nové Mesto nad Váhom je okresné mesto rozprestierajúce sa v Trenčianskom kraji. Mesto sa nachádza na západe Slovenska a zaraďujeme ho k regiónu Považie. Pri návšteve Nového Mesta nad Váhom Vás okúzlia historické pamiatky mesta ako aj prekrásna okolitá príroda a možnosti pre šport a relax.

K zaujímavostiam mesta patrí kamenná socha Madony na vysokom stĺpe, mariánske súsošie, ktoré sa nachádza v strede námestia. K sakrálnym stavbám patrí Kostol Narodenia Panny Márie, ktorý bol postavený v gotickom štýle a neskôr prestavaný v barokovom štýle ako aj Evanjelický kostol z roku 1787. Na námestí mestá môžete pozorovať zaujímavé meštianske domy, postavené v barokovom slohu a tiež v renesančnom slohu. V meste sa nachádza aj množstvo zaujímavých kaplniek medzi ktoré patrí Kaplnka svätého Ondreja, Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie alebo Kaplnka svätého Rocha.

Zaujímavé je aj okolie mesta, pretože v jeho blízkosti sa nachádza Beckovský hrad, Čachtický hrad a taktiež aj hrad Tematín, ktorý je najvyššie položeným hradom na Slovensku. V samotnom meste sa nachádza aj zaujímavé Podjavorínske múzeum, ktoré ukazuje bohatú novomestskú kultúru pomocou množstva zaujímavých exponentov.

Mesto ponúka mnoho príležitostí aj pre letnú turistiku, vďaka veľkému množstvu turistických chodníkov, ktoré sa tu nachádzajú. Turisti sa môžu vybrať do Bielych Karpát, Malých Karpát ako aj do Považského Inovca, kde môžu obdivovať krásy Slovenskej prírody . V blízkosti mesta môžeme navštíviť Zelenú vodu, rekreačné stredisko, kde sa nachádza prírodná vodná plocha. Každoročne mesto láka svojich návštevníkom aj Novomestským jarmokom, ktorý má vždy zaujímavý program spojený s vystúpením rôznych osobností.

Pri návšteve mesta sa môžete ubytovať v nádherných hoteloch, penziónoch ako aj apartmánoch s tými najlepšími službami.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt