6 ubytovaní

Ubytovanie Podhradie

Penzión Contesa

Penzión Contesa

Cena od

48€

Komentárov(0) Zobrazení (2377x) Viac...

Hotel Podhradie

Hotel Podhradie

Cena od

59€

Hotel Podhradie Považská Bystrica, je tým miestom, ktoré zvedaví objavujú a spokojní vyhľadávajú. Nachádza sa v Považskej Bystrici, v tichej prímestskej časti Považské Podhradie. Hotel Podhradie leží na hlavnom ťahu medzi mestami Trenčín a Žilina, vzdialený...

Komentárov(0) Zobrazení (9135x) Viac...

Penzion Chalupka II

Penzion Chalupka II

Cena od

40€

Penzión Chalupka II ponúka ubytovanie v malebnom historickom mesta Spišské Podhradie s nádherným výhľadom na Spišský hrad.

Komentárov(0) Zobrazení (3631x) Viac...

Penzión Podzámok

Penzión Podzámok

Cena od

45€

Náš penzión Podzámok Vám ponúka ubytovacie a stravovacie služby v romantickom prostredí pod Spišským hradom s možnosťou turistického vyžitia v širokom okolí stredného SPIŠA bohatého na množstvo alternatívnych výletov.

Komentárov(0) Zobrazení (3608x) Viac...

Penzion St. Martin

Penzion St. Martin

Cena od

50€

Komentárov(0) Zobrazení (2869x) Viac...

Penzion Chalupka l

Penzion Chalupka l

Cena od

25€

Penzión Chalupka ponúka ubytovanie v malebnom historickom mesta Spišské Podhradie s nádherným výhľadom na Spišský hrad.

Komentárov(0) Zobrazení (3958x) Viac...


Podhradie

Podhradie

Podhradie je malebná západoslovenská obec ležiaca v Trenčianskom kraji, v okrese Prievidza. Obec patrí do regiónu Horná Nitra, jej rozloha je 1276 ha a má 306 obyvateľov. Svojich návštevníkov zaujme krásnou a tichou prírodou a pútavými historicko-kultúrnymi pamiatkami. Obec sa rozprestiera na južných stráňach Hornonitrianskej kotliny, z východnej strany ju obklopuje pohorie Považský Inovec a zo severozápadu sa týči pohorie Vtáčnik. Nadmorská výška chotára je 411 – 1189 m. n. m. Okolitá hornatá príroda vytvára výborne podmienky na pešiu turistiku a cykloturistiku. Turistov očaria aj prírodné rezervácie, ktoré sa tiahnu cez územie obce. Prírodná rezervácia s názvom Holé brehy sa nachádza na juhozápadných svahoch v nadmorskej výške 450 – 470 m. n. m. Chránený je tu Poniklec veľký obyčajný, Ostrevka pestrá, Cesnak horský a iné. Ďalšia prírodná rezervácia sa volá Prieľačina a rozprestiera sa na hlavnom vrchu Považského Inovca – vrch Prieľačina s nadmorskou výškou 893 m. n. m. Nachádzajú sa tam zachovalé sutinové lesy s prirodzeným rastlinstvom a živočíšstvom. Najvzácnejšou a najstaršou pamiatkou obce sú zrúcaniny hradu, ktorý poznáme pod názvom Sivý Kameň. Hrad sa týči na vrchu nad obcou, pochádza z prelomu 13. až 14. storočia a v roku 1524 vyhorel. Pýchou obce je aj rímskokatolícky kostol zasvätený svätému Michalovi Archanjelovi, ktorý bol postavený v roku 1700. Na území chotára stojí aj pomník venovaný všetkým obetiam z prvej a druhej svetovej vojny. Pútavá je aj kaplnka, ktorej patrónom je Ružencová Panna Mária. Kaplnka bola v roku 2007 zrekonštruovaná a opravená. Medzi najznámejšie kultúrne podujatia v obci patrí pochovávanie basy, fašiangové sprievody, silvestrovské plesy a folklórne aktivity. Pri návšteve tejto malebnej obce sa môžete ubytovať v miestnom penzióne alebo v súkromných domoch.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt