2 ubytovaní

Ubytovne Žilina

Penzión a ubytovňa Tavros

Penzión a ubytovňa Tavros

Cena od

12€

Turistické ubytovacie zariadenie TAVROS sa nachádza v metropole severného Slovenska, v Žiline. Ubytovacie zariadenie je veľmi dobre situované, vzhľadom na skutočnosť, že Žilina je dopravný, železničný a cestný uzol.

Komentárov(0) Zobrazení (4809x) Viac...

Dom techniky

Dom techniky

Cena od

8€

ubytovňa

Komentárov(0) Zobrazení (37328x) Viac...


Ubytovanie Žilina

Ubytovanie Žilina

Žilina je krajským a okresným mestom v Žilinskom kraji. Mesto sa rozprestiera na severe Slovenska na sútoku Váhu s Rajčiankou a Kysucou. Žilinu zaraďujeme k regiónu Horné Považie a je našim štvrtým najväčším mestom. Mesto svojich návštevníkov zaujme množstvom historických pamiatok ako aj okolitou prírodou.

Historické centrum mesta patrí k pamiatkovej rezervácii a patrí tu Kláštor kapucínov pochádzajúci z 18. storočia, Kostol Obrátenia svätého Pavla Apoštola s dvoma vežami postavený v barokovom slohu a budovu starej radnice, zo súčasnou podobou pochádzajúcou z roku 1890. K pútavým sakrálnym pamiatkam mesta patrí Kostol Najsvätejšej Trojice, postavený v roku 1400 na mieste hradu pochádzajúceho z 13. storočia. Vedľa kostola sa nachádza Burianova veža, ktorá patrí k najstarším renesančným zvoniciam na Slovensku. Najstaršou zachovanou sakrálnou pamiatkou mesta je Kostol svätého Štefana kráľa, ktorý pochádza z 13. storočia. V severnej časti Žiliny sa nám naskytne nádherný pohľad na Budatínsky zámok, ktorý je však v dnešných dňoch neprístupný verejnosti, no sprístupnené sú výstavné priestory na nádvorí.

Milovníci turistiky sa môžu vybrať do okolitej prírody mesta Žilina, ktorá im ponúka množstvo prírodných zaujímavostí. Návštevníci mesta si môžu prísť zaplávať na Kúpalisko Žilina v blízkosti ktorého sa nachádza aj športový komplex spolu s mestskou krytou plavárňou.

Milovníci lyžovania môžu navštíviť lyžiarske stredisko Straník nachádzajúce sa v mestskej časti Žiliny, tri kilometre od mesta. Zaujímavá je aj návšteva Ranča pri Žiline, ktorý má aj svoj vlastný rybníček.

Pri návšteve tohto krajského a okresného mesta sa môžete ubytovať v rôznych ubytovacích zariadeniach ponúkajúcich svojim návštevníkom tie najlepšie služby. V meste sa nachádzajú luxusné hotely, komfortné penzióny, hostely ako aj ubytovne, ranče a kempingy.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt