Chata Biele dráhyChata Biele dráhy
Chata Biele dráhy

cena od

10 €

Akcie:

Ubytovanie Ladzany
Krupina (okres) , Región / Kraj Poiplie , Slovensko

Ubytovacie zariadenie Chata Biele dráhy Vám ponúka prežitie krásnych chvíľ v krásnej a tichej obci Ladzany v okrese Krupina. V zariadení zabezpečujeme kolektívne a individuálne pobyty, školenia, semináre a rôzne spoločenské posedenia.

X

Galéria obrázkov

 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy
 • Chata Biele dráhy


Detailný popis

Typ zariadenia:
Chata
Adresa:
Ladzany, 962 65 Ladzany
Recepcia:
-
Dostupnosť:
-
Okolie:
Malá podhorská obec Ladzany ležiaca na úpätí Štiavnických vrchov v doline Klastavského potoka. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1233, kedy Lajos Ghéczy Garamszegi si tu dal postaviť murovaný dom zvaný „Villa Legén“. Od tohoto názvu vznikol maďarský názov obce Ledény, od ktorého je odvodené slovo Ladziansky, Ladzianska, teda súčasný názov obce Ladzany. Obyvatelia obce sa tu v minulosti venovali prevažne chovu dobytka - pastierstvu. Postupne v okolí svojich obydlí rúbali lesy a klčovaním ich premieňali na poľnohospodársku pôdu alebo pasienky. Dlhú tradíciu v obci má ovocinárstvo, ktoré kedysi bolo pre obyvateľov hlavným zdrojom obživy. V súvislosti s pestovaním vínnej révy v roku 1709 vznikla nad obcou vinohradnícka osada „Biele Dráhy“. Vo vinohradníckej osade sa nachádzajú vinohradnícke domčeky, ktoré v minulosti, ale aj dnes slúžia na spracovanie vína. Priľahlé lesy sú veľkým rajom pre hubárov a bohaté na jeleniu, srnčiu a diviačiu zver. Obec Ladzany je súčasťou cyklotrasy „Cez tri kopce a stovky viníc Drážovce – Krnišov“, ktorú môžete absolvovať v rámci turistiky. V okolí môžete navštíviť banské mesto Banskú Štiavnicu, Počúvadlianske jazero, kúpeľné mesto Dudince a rôzne prírodné pamiatky a výtvory okolitej prírody.
Popis izieb:
Dva manželské apartmány s prísteľkom pre dvoch, so sprchou a WC, jednu jednolôžkovú izbu, jednu dvojlôžkovú izbu, jednu štvorlôžkovú a jednu šesťlôžkovú izbu. Každá z izieb je vybavená FTV, rádiom, skrinkou, nočným stolíkom a nočnou lampou. V zariadení je kuchyňa vybavená kuchynskou linkou s kuchynským riadom, obedovými súpravami, mikrovlnou rúrou, lektrickým sporákom, chladničkou a jedálenským kútom. K dispozícii je aj kúpeľňa s vírivou vaňou, s podlahovým kúrením, zrkadlom, umývadlom a WC. V blízkosti chaty je bazén a altánok na vonkajšie opekanie a posedenie, kde môžete relaxovať.
Exteriér:
TV miestnosť, Parkovisko, Záhrada, Internet, Bazén - vonkajší, Sauna, Záhrada, Zimné športy, Letné športy, Turistika, Spa & wellness, Romantické, Vidiek, Pobyty s deťmi, Lacné ubytovanie, Príroda, Vinárska oblasť
Kapacita:
21(+0)
Stravovanie:
-
WWW:
www stránka ubytovania
Zemepisná šírka:
48.270616
Zemepisná dĺžka:
18.904098
Zviera:
-

Mapa lokality

Detail map

Ubytovanie aktualizované dňa 12.04.2017

Chata Biele dráhy Chata Biele dráhy Ubytovacie zariadenie Chata Biele dráhy Vám ponúka prežitie krásnych chvíľ v krásnej a tichej obci Ladzany v okrese Krupina. V zariadení zabezpečujeme kolektívne a individuálne pobyty, školenia, semináre a rôzne spoločenské posedenia.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt