Duna penzión
cena od

33 €

Akcie: V penzióne sa nachádza soľná jaskyňa. Návšteva SOĽNEJ JASKYNE sa doporučuje nielen osobám so zdravotnými problémami, ale tiež zdravím jedincom, hlavne športovcom, ktorí intenzívnym tréningom potrebujú dočerpať minerály. Takýmto spôsobom sme si schopní udržať veľké množstvo ako fyzickej, tak psychickej kondície. Keď už hovoríme o psychike, dnešný svet, prostredie a zhon na nás pôsobia veľmi vyčerpávajúco. Preto pobyt v takomto prostredí v nás vyvoláva nenahraditeľný odpočinok a načerpanie nových síl do ďalších dní. Mikroklíma v jaskyni sa dá porovnať k podnebiu, ktoré sa šíri nad morom počas silnej búrky a tesne po nej. To pôsobí na človeka a dodáva mu novú energiu a neobyčajný pocit – morský vánok ďaleko od morského pobrežia. Návštevy v soľnej jaskyni absolvujeme v pohodlných kreslách pri príjemnej relaxačnej hudbe (šum mora, vetra, spev vtákov a pod.) Soľné jaskyne majú veľmi dobrý vplyv na naše deti, ktoré hrajúc sa so soľou, stavajúc kopčeky, majú bezprostredný dotyk s týmto minerálom. Soľ, ktorá sa nachádza v soľnej jaskyni je bohaté žriedlo prvkov, ktoré sú nevyhnutné k zdravému fungovaniu organizmu človeka. Bioprvky nachádzajúce sa v štruktúre soli tvoria komplexy, ktoré organizmus človeka ľahko prijíma a štruktúra mikroelementov soli je podobná s obsahom tekutín v ľudskom tele. Morská soľ obsahuje hlavne jód, meď, magnézium, železo, vápnik, draslík a iné minerály. Soľná jaskyna je vhodná pre návštevníkov s ochoreniami dýchacích ciest a ich zápalov, zápalmi dutín, s chorobami zažívacej sústavy, krvného obehu, s dermatologickými ochoreniami, reumatologickými chorobami a s dysfunkciou nervovej sústavy. Pobyt v soľnej jaskyni pomáha pri liečení astmy a iných chorôb pľúc, infekcie dýchacích ciest, alergií rôzneho druhu, zápalu hrdla, hrtanu, nosa, chronickej nádche, zvýšení krvného tlaku, porúch cirkulácie krvi, choroby srdca a ciev, poinfarktové stavy, nedostatočný krvný obeh, vysoký krvný tlak, žalúdočné vredy, katar žalúdka, zápal hrubého čreva, liečenie neurózy a stavov presilenia, prepracovanosti, pokles odolnosti voči stresu a nadváha, (zrýchlenie metabolizmu buniek napomáha odbúravať tukové zásoby). Potvrdené sú priaznivé účinky pri posilňovaní imunity – má bakteriostatický až bakteriocídny účinok.

Ubytovanie Komárno
Komárno (okres) , Región / Kraj Podunajsko , Slovensko

Objekt penziónu sa nachádza v historickom centre mesta Komárna, v tesnej blízkosti NámestiaGen. Klapku, kde sa nachádza historická budova Dôstojnícky pavilón s amfiteátrom pre kultúrneakcie a novovybudovaného turisticko-obchodného centra - Nádvorie Európy.

X

Galéria obrázkovDetailný popis

Typ zariadenia:
Penzión
Adresa:
Dunajská 3864/2A, 94505 Komárno
Recepcia:
Od 10:00 do 18:00
Dostupnosť:
Individuálna doprava, hromadná doprava, doprava bicyklom, pešia dostupnosť.
Okolie:

Mesto Komárno sa nachádza na strategicky výhodnom mieste vzhľadom na cca hodinovú
vzdialenosť, pri cestovaní autom, od troch hlavných miest - Bratislava, Budapešť a Vieden.
Leží na brehu rieky Dunaj, je hraničným mestom s Maďarskom a teraz aj univerzitným mestom.
Je vyhľadávané veľkým počtom turistov z Nemecka, Maďarska, Poľska a iných štátov,
ktorí prichádzajú pre blahodárne účinky tunajšej termálnej vody, oboznamujú sa s históriou
mesta a jeho pamiatkami. V blízkom okolí je možnosť navštevovať neďaleké termálne kúpaliská
v Patinciach, vo Veľkom Mederi ako aj v Štúrove. Je široká možnosť pre milovníkov rybolovu
a polovačiek. Pre milovníkov pešej a cykloturistiky je možnosť navštevovať blízke prírodné
rezervácie Apáli, Lyon, Lélsky ostrov, Malý Dunaj pri Kolárove s dreveným mlynom a najdlhším
dreveným mostom v Európe. Súčasťou tzv. "vínnej cesty" sú chotínska a svätopeterská
vinohradnícka oblasť, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta. Pre ubytovaných / skupiny /
je možné zabezpečiť ochutnávku vín, jazdenie na koni, prenájom tenisových kurtov a pod.

Popis izieb:
Exteriér:
Konferenčná/spoločenská miestnosť, Domáci maznáčikovia - malí, Klimatizácia, Parkovisko, Internet, Kino, Zber húb, Rybolov, Jazda na koni, Grill
Kapacita:
10(+0)
Stravovanie:
http://penzionduna.sk/jedalen.php?lang=sk
Zemepisná šírka:
47.757177901535
Zemepisná dĺžka:
18.127870559692
Zviera:

Mapa lokality

Detail map


Duna penzión Duna penzión Objekt penziónu sa nachádza v historickom centre mesta Komárna, v tesnej blízkosti NámestiaGen. Klapku, kde sa nachádza historická budova Dôstojnícky pavilón s amfiteátrom pre kultúrneakcie a novovybudovaného turisticko-obchodného centra - Nádvorie Európy.

Slovenský katalóg ::  VirtualTravel.sk ::  Spolubyvajuci.sk ::  Chaty na Slovensku
Ubytovanie Dudince  ::  Ubytovanie v Holíči
Fotovýlet(y) po Slovensku :: Ubytovanie Kováčová
Dovolenka a ubytovanie Štúrovo  ::  Dovolenka a ubytovanie v Bojniciach
Ubytovanie Telgárt
Ubytovanie s wellness Telgárt